Rower elektryczny
czyli tak dokładnie jaki?

W nowelizacji prawa o ruchu drogowym z 1 kwietnia 2011 roku, rower elektryczny został zdefiniowany następująco:

Pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h;

rozwiń
zwiń
ELEKTRYCZNE WSPOMAGANIE

Przekładając to na język bardziej „ludzki” rower z napędem elektrycznym posiada akumulator zasilający i zamontowany silnik o mocy do 250 W. Co jest niezwykle istotne i czasem mylnie rozumiane silnik w rowerze elektrycznym nie ma za zadanie zastępować człowieka, a jedynie ułatwić mu pedałowanie, czyli wspomagać podczas jazdy na różnych trasach.

Rowery wyposażone są w czujnik momentu obrotowego zwiększającą moc w silniku, gdy rowerzysta napotyka większe opory, np. strome zbocze czy podjazd. Rowery elektryczne wyposażone są w czujnik, który powoduje automatyczne wyłączenie silnika, gdy przestaje się pedałować lub osiąga prędkość powyżej 25 km/h.

rozwiń
zwiń
JESTEŚMY w 100% EKO

W rowerach zamontowany jest akumulator elektryczny który ładowany jest za pomocą prądu. W momencie dostarczenia rowerów akumulatory naładowane będą na maksymalnym poziomie. W zależności od profilu trasy, stopnia wspomagania i wagi rowerzysty rowery będące w ofercie naszej mobilnej wypożyczalni umożliwiają przejechanie bez wyłączania wspomagania od 80km nawet aż do 120 km !!!

rozwiń
zwiń
„BRAK PRĄDU” NA TRASIE

Każdy z rowerów elektrycznych posiada wbudowany wskaźnik poziomu naładowania akumulatora elektrycznego, który może być kontrolowany w trakcie jazdy. Intensywne użytkowanie roweru elektrycznego może doprowadzić do całkowitego wyczerpania akumulatora odpowiedzialnego za wspomaganie jazdy. Co w takiej sytuacji? Pozostaje nam do dyspozycji klasyczny rower na którym możliwa jest dalsza jazda napędzana siłą…własnych mięśni.

rozwiń
zwiń